top1.jpg (32940 bytes)
         
SUSTANON

Jest bardzo popularnym i często używanym w różnych kombinacjach. Zawiera w sobie 4 rodzaje testosteronu. Dają one synergetyczne efekty. Ten preparat ma 2 pozytywne cechy dla kulturystów.
1)Specjalna kombinacja SUSTANONU ma lepszy efekt niż TESTOSTERON ENANTHATE, CYPIONATE i PROPNIATE razem.
2)Efekt 4 testosteronów daje szybkie rezultaty. SUSTANONU 50 powoduje występowanie efektów już po jednym dniu i jest aktywny po 3-4 tygodniach. SUSTANON na różne efekty androgeniczne, podobne do bardzo silnych anabolicznych. Dobrze wpływa na wzrost masy i siły.
Kulturyści, którzy używają SUSTANONU informują, że wzrasta masa, co jest rezultatem mniejszej retencji wody.
SUSTANON jest zwykle podawany w zastrzykach przez ok.. 10 dni. Dawka 250 mg każdego tygodnia, która może wzrosnąć do 1000 mg/tydzień.
Satysfakcjonująca dawka powinna być 500 mg na tydzień i stopniowo redukowana do 250 mg na tydzień z kombinacją z jakimś doustnym sterydem. SUSTANON jest dobrze tolerowany. Stymuluje regeneracje organizmu. Daje niezłego kopa podczas intensywnych treningów. Dla dużego wzrostu masy jest często kombinowany z DECA-DIRABOLINEM. DIANABOLEM lub ANADROLEM, a kulturyści z większym doświadczeniem wolą kombinacje z PARABOLANEM, WINSTROLEM, OXADROLONE lub PRIMABOLANEM.
Nie powinny brać go kobiety, ponieważ pojawiają się męskie symptomy. Lecz kobiety chcące za wszelką cenę uzyskać efekty, mogą brać TESTOSTERON-PROPIONATE lub zastrzyki SUSTANOLU maksymalnej dawce 250mg 10-14 dni i nie dłużej.
Nowicjusze powinni trzymać się z daleka od testosteronowych komponentów. Efekty SUNTANONU są podobne do efektów TESTOSTERONU-ENANTHATE. Oczywiście zależą także od predyspozycji i dawek. Zażywający mogą dostać trądziku, następuje wzrost agresywności, pojawia się tłusta skóra, łysienie, zredukowanie produkcji hormonów przez organizm.
Retencja wody i gynekomastia nie są tak częste, jak po TESTOSTERONE ENATHATE i CYPIONATE.
Przy wysokich dawkach częste są choroby wątroby, lecz po zaprzestaniu kuracji wszystko może wrócić do normy. SUSTANON jest dostępny na "czarnym rynku".. Oryginalny jest produkowany przez ORGANON COMPANY,TAKŻE PRZEZ Rosjan. Indyjski SUSTANON produkowany w Kalkucie jest eksportowany również do Rosji.
Do USA szmugluje się SUSTANON EUROPEJSKI. Rosyjski SUSTANON jest pakowany w plastikowych pudełkach i ma niebieski lub czarny napis. Wydruk jest na aluminiowej folii lub białym papierze. 5 Ampułek znajduje się plastykowo-foliowym opakowaniu, każda ampułka pakowana jest osobno. Ampułka ma specyficzny nieforemny kształt. Obecnie od dwóch lat licencja między Indiami i Rosją jest zawarta tak, więc brakuje tego specyfiku na polskim rynku.


skład: Testosterone propionate 30mg, Testosterone phenylpropionate 60 mg, Testosterone isocaproate 60 mg, Testosterone decanoate 100 mg

Sustanon/Omnadren jest bardzo popularnym sterydem anabolicznym gdyż daje kulturystom rozliczne korzyści w porównaniu z innymi mieszankami testosteronów. Sustanon jest mieszanką 4 różnych testosteronów. Ta specjalna mikstuta daje 2 pozytywne charakterystyki dla kulturysty. Po pierwsze, ponieważ dawki testosteronów są odpowiednio dobrane, Sustanon daje dużo lepsze efekty niż stosowanie testosteronu enanthate, cypionate, propionate oddzielnie. Drugim efektem jest znaczne przyspieszenie działania. Sustanon szybko wchłania się do organizmu i pozostaje w nim aktywny przez kilka tygodni. Z uwagi na fakt, że Sustanon/Omnadren zawiera testosterone propionate zaczyna być aktywny już po 1 dniu a z uwagi na mieszankę z decaonate pozostaje aktywny przez 3-4 tygodnie. Sustanon ma dobry efekt androgeniczny, który jest ściśle powiązany z silnym efektem anabolicznym. Jest doskonałym sterydem do budowania siły i masy mięśniowej. Kulturyści stosujący Sustanon/Omnadren donoszą, że mięśnie są dobrej jakości ponieważ mieszanka ta powoduje mniejsze zatrzymanie wody i mniej się aromatyzuje niż każdy testosteron stosowany osobno.

Ciekawym jest fakt, że Sustanon jest tak samo efektywny w przypadku przyjmowania mniejszych dawek przez zaawansowanych kulturystów. Interesującym jest fakt, że jeśli ktoś brał już Sustanon w poprzednim cyklu, w kolejnym nie musi zwiększać jego dawki by osiągnąć tak samo satysfakcjonujące rezultaty. Sustanon z reguły stosuje się raz na tydzień, maksymalnie raz na 10 dni. Dawki stosowane są bardzo różne od 250 mg na tydzień do nawet 1000 mg na tydzień. Dawka 500 mg na tydzień jest zupełnie wystarczająca i może zostać zmniejszona do 250 mg w przypadku stosowania Sustanonu/Omnadrenu z innymi sterydami anabolicznymi (np. w tabletkach). Sustanon jest z reguły dobrze tolerowany przez organizm, daje kulturyście swoistego "kopa" co pozwala na zwiększenie intensywności treningu, powoduje szybki przyrost siły i masy mięśniowej. By szybko zwiększyć masę Sustanon jest łączony z Deca-Durabolin, Metanabolem lub Anadrolem (Androlic-50). Kulturyści preferujący dobrą jakość mięśni łączą Sustanon/Omnadren z Parabolanem, Winstrolem, Oxandrolonem lub Primobolanem.

Mimo iż Sustanon nie aromatyzuje się bardzo jeśli jest brany w rozsądnych dawkach wielu ćwiczących bierze również antyestrogeny takie jak Nolvadex (tamoksifen) i/lub Proviron w celu przeciwdziałania możliwym skutkom ubocznym z uwagi na zwiększony poziom estrogenów w organizmie. Ponieważ Sustanon/Omnadren powoduje wyłączenie produkowania "własnego" testosteronu po 6 tygodniach stosowania lub po zakończeniu cyklu należy rozważyć przyjmowanie HCG i Clomidu (Clostilbegyt).

Należy zaznaczyć, że początkujący powinni trzymać się z daleka od WSZELKICH mieszanek testosteronowych, ponieważ po prostu na początku są one zbędne. Skutki uboczne stosowania Sustanonu/Omnadrenu są podobne do skutków ubocznych testosteronu enanthate (zobacz opis) ale zwykle są nieczęste i lżej przebiegają. W zależności od predyspozycji i dawki, używający mogą odczuwać takie skutki uboczne jak: trądzik, wzrost agresywności, tłusta skóra, przyspieszenie wypadania włosów, redukcja produkcji "własnego" testosteronu. Zatrzymanie wody i ginekomastia czasami występują przy używaniu Sustanonu, ale nie są one tak nasilone jak przy używaniu enanthate lub cypionate. Sustanon w rozsądnych dawkach nie wpływa negatywnie na wątrobę jednak stosowanie wysokich dawek może doprowadzić do podwyższania wartości enzymów wątrobowych, jednak po zaprzestaniu stosowania, zwykle poziom enzymów wraca do normy. Faktem jest, że wątroba jest bardzo wytrzymałym organem mogącym poradzić sobie z wielkimi dawkami testosteronów. Potwierdza do książka "Doping-verbotene Arznemittel im Sport" autorstwa Dirka Clasinga i Manfreda Donike. Na stronie 54 autor podsumowuje: "Wątroba jest zdolna metabolizować prawie niezliczoną ilość testosteronów (2 gramy wątroby szczura jest w stanie zmetabolizować 100 mg testosteronu dziennie".

Sustanon jest dobrze rozprowadzany na czarnym rynku i prawie zawsze dostępny. Trudniej znaleźć oryginalny Sustanon. Na czarnym rynku w większości sprzedawany jest rosyjski i indyjski Sustanon. Indyjski Sustanon jest produkowany w Kalkucie w Indiach na licencji Organona a później oficjalnie exportowany do Rosji. Przez Czechy biegnie wręcz kanał przerzutowy Indyjskiego Sustanonu do Europy i USA. Egipski Sustanon jest rzadziej dostępny. Jednak w tym przypadku podróbki się nie pojawiają.